Gardomia - Landscape and Gardening HTML Template + RTL

Palivové dříví

img not found
Prodejce:

Tomáš Mrkva

Telefon:

+420 601 556 362

Adresa

PROLES-CZ, s.r.o. Velká nad Veličkou 1019

Čím dál více lidí se v současné době začíná vracet k tradičnímu topení dřevem. Příčinami tohoto trendu jsou vzrůstající ceny za plyn a elektrickou energii a zvýšený zájem o ochranu životního prostředí. Nyní se tedy více než jindy vyplatí přemýšlet o alternativním, levném a ekologickém tepelném zdroji, kterým spalování dřeva bezesporu je. Vytápění dřevem je i velice výhřevné. Palivové dříví je oblíbené i jako doplňkový zdroj tepla při vytápění krbem, i proto má prodej dřeva stále vzrůstající tendenci. Zpracování palivového dříví a prodej dřeva na topení jsou jednou z hlavních služeb poskytované naší firmou. Pro naše zákazníky zpracováváme krbové a palivové dřevo v různých délkách, 25 - 100 cm dle přání zákazníka. Štípaná polena patří k neoblíbenějším a nejpraktičtější formě dodání. Polena jsou naštípána v délce, která je pro Vás vyhovující (obvykle 25,33,50cm) doma Vám poté odpadá práce s jejich dalším zpracováním. Lze však dodat i polena v nezpracovaných metrech.

Palivové dřevo měříme v prostorových mírách. Vycházíme ze základní jednotky, kterou je 1m3 (kubík). Jelikož však není prakticky možné seskládat naštípané dřevo do tvaru krychle o hraně 1m, aniž by mezi poleny nebyla ani skulina, sestkáte se při nákupu se dvěma druhy měr- prostorovým metrem rovnaným a prostorovým metrem sypaným. Nabízíme dřevo jak listnaté tak jehličnaté, v jakémkoliv množství a skladbě (možnost výběru ze tři variant).

možnosti prodeje

img not found

Skládané v paletách

Polena 25,33,50 cm = 1 PRM 1m x 1m x 1m (š x d x v)
img not found

Volně ložené - Rovnané

Polena 1m rovnané do hráně 1m výšky a délky dle požadavků zákazníka.
img not found

Volně ložené - Sypané

Velikost do 50 cm

Pro krby a kamna jsou ideálním palivovým dřevem zejména buk, dub, habr a jasan, které mají vysokou výhřevnost a dokonale vyhoří. Veškeré dřevo v čerstvém stavu obsahuje vodu, která má, právě na jeho výhřevnost, velký vliv. V čerstvém stavu má dřevo asi 50% vlhkosti, správným skladováním lze docílit pouhých 10-20%. Vlhké dřevo produkuje málo plamenů a tedy málo tepla. Nejvhodnější místo pro jeho skladování je otevřený vzdušný přístřešek, umístěný tak, aby se na dřevo nedostal déšť.